Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Vláda SR vyhlásila v súvislosti s rizikom šírenia nového koronavírusu na celom území SR mimoriadnu situáciu.

Dátum: 11.03.2020
Autor: Devínska Nová Ves
Počet videní: 1207
Vláda SR vyhlásila v súvislosti s rizikom šírenia nového koronavírusu na celom území SR mimoriadnu situáciu.

Vláda SR vyhlásila v súvislosti s rizikom šírenia nového koronavírusu na celom území SR mimoriadnu situáciu. Platí od štvrtka 12. 3. od 6.00 hodiny rannej

Vážení Devínskonovovešťania, vláda SR vyhlásila dnes večer v súvislosti s rizikom šírenia nového koronavírusu na celom území Slovenskej republiky mimoriadnu situáciu. Platí od štvrtka 12. 3. od 6.00 hodiny rannej

“Cieľom vyhlásenia mimoriadnej situácie je utvoriť podmienky na prijatie nevyhnutných opatrení na zamedzenie a zmiernenie následkov mimoriadnej udalosti ohrozenia verejného zdravia z dôvodu ochorenia COVID-19 spôsobeným koronavírusom SARS-CoV-2 na území SR,” píše sa v predkladacej správe schváleného materiálu.

Členovia vlády a predsedovia ostatných ústredných orgánov štátnej správy majú prijať opatrenia civilnej ochrany obyvateľstva a vykonávať opatrenia na riešenie krízovej situácie vo svojej pôsobnosti zamerané na zamedzenie ohrozenia života, zdravia, majetku, zmiernenie následkov mimoriadnej udalosti a minimalizovanie škôd.

Ministerka vnútra má podľa schváleného materiálu zabezpečiť vyhlásenie mimoriadnej situácie informačným systémom civilnej ochrany a prostredníctvom hromadných informačných prostriedkov. Má tiež prijať opatrenia na koordináciu a činnosť orgánov krízového riadenia pri riešení mimoriadnej udalosti.

Vláda SR vyhlasuje a odvoláva mimoriadnu situáciu podľa zákona o civilnej ochrane obyvateľstva a zákona o podpore a rozvoji verejného zdravia “pre ohrozené územie alebo pre územie, kde vznikla mimoriadna udalosť, ak rozsah ohrozeného alebo postihnutého územia presiahne územný obvod kraja”.

https://www.vlada.gov.sk//vlada-vyhlasila-od-stvrtka-na-celom-uzemi-sr-mimoriadnu-situaciu/