Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Opatrenia a nariadenia krízového štábu CO BA-DNV z 22.3.2020

Dátum: 22.03.2020
Autor: Devínska Nová Ves
Počet videní: 6305
Opatrenia a nariadenia krízového štábu CO BA-DNV z 22.3.2020

Krízový štáb mestskej časti Bratislava-Devínska Nová Ves prijal s okamžitou platnosťou na svojom nočnom zasadnutí z 21. na 22.3.2020 niekoľko opatrení a nariadení

Krízový štáb mestskej časti Bratislava-Devínska Nová Ves prijal s okamžitou platnosťou na svojom nočnom zasadnutí z 21. na 22.3.2020 tieto opatrenia a nariadenia :

  • KŠ MČ BA – DNV žiada RÚVZ Bratislavy o oficiálne stanovisko o presnom údaji o počte nakazených pre MČ BA – DNV, aby mohol KŠ MČ BA – DNV prijať opatrenia, podľa spresnenia, či sa jedná o žiaka, alebo rodiča, seniora , alebo učiteľa, zamestnanca a údaje o jeho zamestnaní. Údaje by mohli pomôcť vyselektovať ľudí, s ktorými sa daná osoba mohla stýkať.
  • KŠ MČ BA – DNV v záujme ochrany zdravia a života obyvateľov nariaďuje Obvodnému policajnému zboru v Devínskej Novej Vsi a Úradu verejného zdravotníctva zistiť a poskytnúť zoznam osôb z MČ BA - DNV, ktoré majú momentálne nariadenú karanténu s potvrdením na COVID – 19 a tiež poskytnúť informáciu o osobách, ktoré majú nariadenú karanténu , pretože boli v kontakte s takýmito osobami alebo majú nariadenú karanténu z dôvodu návratu zo zahraničia t.j. Pozitívnu cestovateľskú anamnézu. Tieto informácie poskytnú starostovi MČ BA – DNV a KŠ MČ BA – DNV.
  • KŠ MČ BA – DNV nariaďuje obvodným lekárom pôsobiacim v MČ BA – DNV poskytnúť informácie o osobách, ktoré sú na PN, OČR alebo v karanténe v súvislosti s COVID – 19 podľa vyššie uvedených kritérií.
  • KŠ MČ BA – DNV zriadil posilnenú hasičskú pohotovosť na ochranu hraníc, vzhľadom na incidenty, ktoré sa na hraniciach odohrali. Ide o prípady, kedy osoby prekračujú štátne hranice mimo vyhradených hraničných priechodov – v DNV napr. Cez cyklomost, pričom nerešpektjú pokyny a zábrany o zákaze prechodu.
  • KŠ MČ BA – DNV nariaďuje zákaz zhromažďovania väčšieho počtu osôb na jednom mieste na území MČ - zákaz sa týka zhromažďovania viac ako 5 osôb na verejnom priestranstve.
  • KŠ MČ BA – DNV nariaďuje občanom v prípade opustenia domácnosti resp.akéhokoľvek pohybu mimo bytu alebo rodnného domu, povinne nosiť rúška (alebo iné podobné ochranné prostriedky) na celom území MČ BA – DNV.
  • KŠ MČ BA – DNV nariaďuje zriadiť vlastné krízové hliadky obce, ktoré by monitorovali v súčinnosti s Dohľadovým centrom osoby, ktoré majú nariadenú karanténu. Tieto osoby budú o predmetnom monitorovaní upovedomené.
  • KŠ MČ BA – DNV nariaďuje správcom bytových domov na území MČ BA - DNV vykonať dezinfekciu v spoločných priestoroch bytových domov, v ktorých bývajú osoby s potvrdeným ochorením na COVID – 19, ihneď po nahlásení pozitívneho výsledku na prítomnosť COVID 19.