Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Hlavné mesto spustilo kampaň o psovi bratislavskom

Dátum: 08.06.2020
Autor: Devínska Nová Ves
Počet videní: 1075
Hlavné mesto spustilo kampaň o psovi bratislavskom

So zaobstaraním psa prichádza aj zodpovednosť. Aj o tom je kampaň, ktorú sputilo mesto.

Hlavné mesto spustilo kampaň o psovi bratislavskom. Jednou z dôležitých úloh mesta je hľadanie kompromisu medzi rôznymi skupinami obyvateľstva. Mestá sú krásne svojou rozmanitosťou. V každom meste sa však stretáva veľa záujmov a úlohou vedenia mesta je tieto záujmy zladiť. Jeden z takýchto príkladov sú určite psičkári a nepsičkári. Bratislava chce otvoriť dialóg a prispôsobiť naše mesto lepšie všetkým psíkom, psičkárom a nepsičkárom. V priloženej tlačovej správe uvádzame aj link na novú webovú podstránku s dôležitými odporúčaniami a radami pre majiteľov psov.

TS: Bratislava, 4. máj 2020 – Jednou z dôležitých úloh mesta je hľadanie kompromisu medzi rôznymi skupinami obyvateľstva. Mestá sú krásne svojou rozmanitosťou. V každom meste sa však stretáva veľa záujmov a úlohou vedenia mesta je tieto záujmy zladiť. Často pritom musí prísť k obrusovaniu hrán medzi nimi. Jeden z takýchto príkladov sú určite psičkári a nepsičkári.

Psičkári sú zanietená komunita obyvateliek a obyvateľov, ktorí milujú svojich štvornohých miláčikov. Starostlivosť o psa však so sebou prináša aj zodpovednosť. Práve (ne)zodpovednosť niektorých psičkárov je pre nepsičkárov problém, z ktorého vzniká konflikt. Ide najmä o 2 veci:

  • bezpečnosť - niektorí ľudia nemajú svojich psov pod kontrolou
  • čistota - nezodvihnuté psie exkrementy vo verejnom priestore

Psie exkrementy sú vypuklý problém miest na celom svete. Je dôležité, aby si aj bratislavskí psičkári svoju zodpovednosť uvedomovali a boli tolerantní k svojmu okoliu.

Ďakujeme, že svojho psa bratislavského vychovávate k tomu, aby bol šťastným a spokojným psom, ktorý neobťažuje druhých, neničí žiadnym spôsobom cudzí majetok a je vychovaný tak, že ľavou zadnou zvláda pohyb v mestskej džungli.

Aj týmto spôsobom chceme otvoriť dialóg a prispôsobiť naše mesto lepšie všetkým psíkom, psičkárom a nepsičkárom. Viac informácií, odporúčaní a kontakty na dôležité inštitúcie, rady a tipy ako psa zaočkovať, zaregistrovať, vycvičiť a kam je bezpečné s ním chodiť a prečo, nájdete aj na novej webovej podstránke hlavného mesta: http://pesbratislavsky.sk