Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Pol hodina vášho času môže zachrániť (nielen) váš život

Dátum: 28.10.2020
Autor: Devínska Nová Ves
Počet videní: 1704
Pol hodina vášho času môže zachrániť  (nielen) váš život

Kto a kde sa môže testovať

Snímka_1

Kto sa musí testovať?

Testovanie je dobrovoľné a môžu sa na ňom zúčastniť všetci obyvatelia od 10 rokov. Pre všetky osoby nad 10 rokov, ktoré sa prvého testovania nezúčastnia, bude platiť zákaz vychádzania. Zákaz vychádzania pre nich prestane platiť, ak sa zúčastnia 2. kola testovania alebo v prípade ukončenia zákazu vychádzania na celom Slovensku.

Testovanie sa neodporúča osobám so zdravotným či iným obmedzením, prípadne seniorom a iným zraniteľnejším skupinám obyvateľov, ak sa prirodzene zdržujú len v domácom prostredí. Nie je to však udelenie výnimky. Aj pre nich platí povinnosť zákazu vychádzania tak, ako pre všetkých, ktorí sa testovania nezúčastnia.

Kde sa môžeme otestovať?

Otestovať sa môžeme na ľubovoľnom odbernom mieste v mieste svojho bydliska, trvalý pobyt nie je rozhodujúci. Testovanie bude prebiehať v čase od 7.00 do 22.00 h. Postup odberov bude jednosmerný, priestory odberných miest budú dezinfikované pred, počas aj po testovaní. Všetok personál na odberných miestach bude vopred pretestovaný. Vzorky od obyvateľov bude odoberať len zdravotnícky personál, na dodržiavanie pravidiel budú dohliadať príslušníci bezpečnostných zložiek.

zdroj: som zodpovedný

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.