Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Testovanie zamestnancov Volkswagen Slovakia

Dátum: 18.02.2021
Autor: Jana Vedejová
Počet videní: 3467
Testovanie zamestnancov Volkswagen Slovakia

Prebehlo 9 kôl plošného testovania zamestnancov výrobného podniku.

V uplynulých mesiacoch zorganizoval podnik Volkswagen Slovakia vo vlastnej réžii 9 kôl plošného testovania zamestnancov antigénovými testami, z toho sedemkrát v Bratislave a dvakrát v Martine.

Celkovo bolo vykonaných viac ako 54 000 antigénových testov a miera pozitivity sa v posledných kolách držala na stabilnej úrovni okolo 0,8 %.

Testovanie sa uskutočnilo v priebehu tohto týždňa v závodoch v Bratislave aj Martine. Dostupné kapacity v závodoch spoločnosti využilo približne 6 000 pracovníkov, z ktorých malo pozitívny výsledok 0,8 % osôb.

Každé kolo testovania si vyžadovalo mimoriadne nasadenie personálu a zvýšené náklady. Zosúladiť takmer vždy viac ako 10 odberných tímov a vyše stovku dobrovoľníkov rozmiestnených po celom závode, ktorí testovali tisícky zamestnancov počas bežiacej výroby, hodnotí podnik ako značne organizačne náročné. 

S dostupnejšími kapacitami, ako aj vzhľadom na aktuálny režim COVID automatu, odporúča Volkswagen Slovakia svojim zamestnancom využívať predovšetkým verejné testovacie miesta. Podporu pri testovaní bude podnik naďalej zabezpečovať ako doplnok k verejným kapacitám.

 

Zdroj. Volkswagen Slovakia

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.