Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Bratislavský závod Volkswagen Slovakia navštívila prezidentka SR Zuzana Čaputová

Dátum: 01.06.2021
Autor: Jana Vedejová
Počet videní: 1692
Bratislavský závod Volkswagen Slovakia navštívila prezidentka SR Zuzana Čaputová

Pri príležitosti 30. výročia vzniku výrobnej spoločnosti Volkswagen Slovakia navštívila v pondelok 31. mája 2021 bratislavský závod prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová. Program návštevy bol zameraný na udržateľnosť podniku s dôrazom na personálnu a environmentálnu oblasť.

Vedenie spoločnosti, menovite predseda predstavenstva a člen predstavenstva pre technickú oblasť Dr. Oliver Grünberg a člen predstavenstva pre personálnu oblasť Sebastian Krapoth privítali prezidentku na pôde závodu v Devínskej Novej Vsi a pokračovali spolu za plnej prevádzky do výroby. „Bolo nám veľkou cťou privítať v našom bratislavskom závode prezidentku Zuzanu Čaputovú. Teší nás, že máme s prezidentskou kanceláriou spoločné ciele v oblasti udržateľnosti. Na našej ceste k uhlíkovej neutralite musí byť v záujme nás všetkých zlepšenie rámcových podmienok na Slovensku, a to najmä v oblasti biodiverzity, infraštruktúry pre nabíjanie elektromobilov, bioplynu či energetického zhodnocovania odpadu,“ povedal Dr. Oliver Grünberg.

V jednej z najväčších hál závodu bola prezidentke predstavená produkcia SUV vozidiel značiek Volkswagen a Audi spolu s výrobou malých mestských vozidiel, medzi ktoré bolo len nedávno integrované kompaktné SUV ŠKODA KAROQ. Pozornosť bola venovaná aj kompletnému produktovému portfóliu – bratislavský závod Volkswagen Slovakia je jediným na svete, kde sa vyrába 9 rôznych modelov pod jednou strechou, pričom približne 23 % produkcie tvoria čisto elektrické a plug-in hybridné automobily.

Počas prehliadky výrobnej haly navštívila prezidentka moderné tréningové centrum pre novonastúpených zamestnancov. Pozitívne vníma stabilitu spoločnosti, ktorá dáva už tri desaťročia prácu tisíckam živiteľov slovenských rodín a s potešením prijala správu o tom, že spoločnosť aktuálne hľadá stovky nových zamestnancov a vďaka prideleniu novej investície vytvorí ďalšie dve tisícky pracovných miest. Počas návštevy sa prezidentka porozprávala s viacerými zamestnancami a zamestnankyňami závodu.

Cieľom spoločnosti Volkswagen Slovakia je udržateľnosť vo všetkých oblastiach podnikania. S tým súvisí aj plnenie strategických cieľov v rámci životného prostredia. Podnik sa ako súčasť celosvetového koncernu hlási k Parížskej dohode a jeho zámerom je stať sa do roku 2050 uhlíkovo neutrálnou spoločnosťou ako pri produktoch, tak aj pri ich výrobe. Prezidentka ocenila ambiciózne plány spoločnosti v oblasti životného prostredia a verí, že sa stanú inšpiráciou pre celý sektor, ktorý je už roky kľúčovým prvkom nášho hospodárstva a v ďalšom období môže zohrať dôležitú úlohu pri transformácii slovenskej ekonomiky na uhlíkovo neutrálnu.

Jednou z tém bola aj podpora biodiverzity v areáli závodov. Kvitnúce lúky obsahujúce trávy, byliny a ďateliny dnes zaberajú v bratislavskom závode viac ako 6 000 m2, pričom v tomto roku pribudnú na ďalších vyše 3 200 m2. V súvislosti s podporou biodiverzity bol počas návštevy prezidentky v závode odhalený hmyzí domček, ktorý vyrobil jeden zo zamestnancov. Podobný hmyzí domček, ako dar od zamestnancov závodu, bude umiestnený aj v Prezidentskej záhrade.

21_05_31_vw_30_ROKOV-0585

21_05_31_vw_30_ROKOV-3494_1

21_05_31_vw_30_ROKOV-1125_1

21_05_31_vw_30_ROKOV-3942

Zdroj. VWS TS

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.