Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Stretnutie občanov k projektu PROXENTA

SÚBOR
Dátum: 09.06.2021
Autor: Jana Vedejová
Počet videní: 2862
Stretnutie občanov k projektu PROXENTA

Stretnutia sa zúčastnili dotknutí občania oblasti, zástupcovia developéra a zástupcovia mestskej časti.

Dňa 9. júna sa konalo vo Vile Košťálovej stretnutie zástupcov mestskej časti Bratislava-Devínska Nová Ves a dotknutých obyvateľov okolia Glavice ohľadne projektu Proxenta, ktorý má vyrásť za predajňou LIDL. Stretnutia sa zúčastnili aj zástupcovia developéra, vrátane architekta projektu, Ing. Arch. Marian Pokrivčáka z ATELIER 3M s.r.o.  ATELIER 3M je autorsky za architektúrou ružinovského projektu NUPPU a pýši sa fínskym projektovaním komunitných verejných priestorov.  

Mestskej časti Bratislava-Devínska Nová Ves sa podarilo vyrokovať s developérom oddialenie troch bytových domov od existujúcich bytových domov, ktoré už stoja v oblasti Glavica.
 
Zároveň odznela požiadavka mestskej časti a účastníkov konania o zníženie bytového domu ustúpením do terás o pol poschodia na 5 až 6 podlaží. Väčšina parkovacích miest je umiestnená pod bytovými domami v dvoch veľkých podzemných garážach a v exteriéri ostali najmä obslužné parkovacie státia. *Pod všetkými blokmi sa nachádzajú podzemné garáže. V dokumentácii sú naznačené prerušovanou čiarou. (edit)*
 
Projekt počíta s 3 bytovými domami a jedným apartmánovým, keďže takýto rozsah povoľuje územný plán mesta Bratislava. Mestská časť vylúčila výstavbu ubytovne v tejto lokalite.
 
Vizualizácia naznačuje čiernu architektúru vrchných poschodí, voči čomu sa ohradili občania a zástupcovia mestskej časti. Výsledkom je, že na stretnutí odznel prísľub zmeny farebnosti na takú, ktorá sa hodí do okolitého prírodného prostredia (konkrétne bolo spomínané drevo, prípadne materiál s jeho imitáciou). 
 
Pri bytovom dome by mal vzniknúť park s chodníkmi, ihriskami, tak pre väčšie ako pre menšie deti, a so športovou plochou. Rovnako sa v rámci projektu počíta s nižším objektom za predajňou LIDL s obchodnými priestormi, potenciálne reštauráciou alebo komunitným priestorom. Na prízemí jedného bytového domu má vzniknúť priestor pre škôlku, na ktorej odovzdaní do správy mestskej časti BA-Devínska Nová Ves trvajú starosta Dárius Krajčír a jeho zástupkyňa Beata Janatová. 
 
Dopravný uzol v oblasti by mal výhľadovo spriechodniť turbokruhový objazd, ktorý má vyrásť pred vjazdom do Devínskej Novej Vsi a ktorý presadila mestská časť na úkor svetelnej križovatky, ktorá bola v pôvodných plánoch mesta Bratislava. 
 
Stretnutie dotknutých občanov, zástupcov mestskej časti a developéra sa konalo v konštruktívnej atmosfére.
 
 
 

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum Zoradiť podľa:
DNV-situacie-porovnanie+VIZ PROXENTA Veľkosť: 8.23 MB Formát: pdf Dátum: 9.6.2021

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.