Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Volkswagen Slovakia spúšťa dobrovoľné očkovanie proti Covid-19

Dátum: 15.06.2021
Autor: Jana Vedejová
Počet videní: 874
Volkswagen Slovakia spúšťa dobrovoľné očkovanie proti Covid-19

Spoločnosť Volkswagen Slovakia spustila v pondelok 14. júna ako jeden z prvých zamestnávateľov na Slovensku očkovanie proti ochoreniu Covid-19.

Nechať sa dobrovoľne zaočkovať priamo v podniku môžu zamestnanci bratislavského aj martinského závodu. Ide o pilotnú fázu programu spolupráce so zamestnávateľmi na realizácii Národnej stratégie očkovania proti ochoreniu Covid-19, ktorým ministerstvo zdravotníctva sprístupňuje očkovanie aj pre firmy

„Teší nás, že po intenzívnych snahách a rozhovoroch nám bolo umožnené očkovať prostredníctvom nášho zmluvného partnera priamo v podniku. Zdravie zamestnancov je pre nás najvyššou prioritou, a preto privítame, keď sa v rámci prevencie nechajú zaočkovať a budú sa tak podieľať na zvyšovaní kolektívnej imunity. Zároveň plne rešpektujeme a budeme rešpektovať, že ide o každého dobrovoľnú osobnú záležitosť,“ uviedol Sebastian Krapoth, člen predstavenstva pre personálnu oblasť vo Volkswagen Slovakia. Spoločnosť, ako aj samotný koncern Volkswagen sa snažili umožniť zamestnancom očkovanie v podniku už od začiatku vakcinácie

„Očkovanie je najúčinnejšou ochranou proti ochoreniu COVID-19 a pre všetkých je poskytované zadarmo. Keď hovoríme o tom, že chceme život vrátiť do normálu, bez obmedzení, bez rúšok, musíme si uvedomiť, že to dosiahneme len vďaka očkovaniu. Oceňujem preto ochotu a záujem podnikov, ktoré sa zapojili do vakcinácie svojich zamestnancov. Vďaka úzkej spolupráci medzi ministerstvom a súkromnými spoločnosťami sme urobili ďalší dôležitý krok k tomu, aby sa vakcína dostala bližšie k ľuďom. Preto chcem využiť túto príležitosť a ľudí opäť vyzvať, aby sa dali zaočkovať. Ochránia tým seba, svojich kolegov a blízkych,“ povedal Vladimír Lengvarský, minister zdravotníctva SR.

Vo Volkswagen Slovakia bude prebiehať očkovanie prostredníctvom zmluvného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti. Zaočkovať sa môžu nechať zamestnanci, ale aj ich rodinní príslušníci vrátane detí nad 18 rokov a zamestnanci dodávateľských firiem. Podľa vlastného uváženia si môžu vybrať z dvoch na Slovensku aktuálne dostupných vakcín (Pfizer/BioNTech, Johnson & Johnson). Vakcíny a zdravotnícky materiál poskytuje štát, náklady na očkovanie sú uhrádzané zo zdravotného poistenia rovnako ako pri očkovaní vo vakcinačných centrách. Podnik zabezpečuje prostredníctvom svojho zmluvného partnera personál, technické vybavenie a celú organizáciu očkovania. Nechať sa zaočkovať pohodlne priamo v areáli závodu zatiaľ prejavila viac ako tisícka zamestnancov, ich rodinných príslušníkov a pracovníkov externých firiem.

Volkswagen Slovakia disponuje plne technicky aj personálne vybaveným zdravotným strediskom, prostredníctvom ktorého poskytuje zamestnancom dlhodobo nadštandardnú zdravotnú starostlivosť. Zamestnanci môžu absolvovať komplexné preventívne lekárske vyšetrenie – tzv. Check-up, ale aj preventívno-liečebný program či viaceré rehabilitačné programy. Súčasťou starostlivosti o zdravie zamestnancov je aj sezónne očkovanie proti chrípke či balíček vitamínov.

Foto: Prvé očkovanie sa uskutočnilo v ambulancii v montážnej hale Porsche v bratislavskom závode Volkswagen Slovakia za prítomnosti ministra zdravotníctva SR Vladimíra Lengvarského.

Ockovanie_03_VWSK

Ockovanie_02_VWSK

Ockovanie_01_VWSK

Zdroj. TS VWS

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.