Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Úspešné druhé kolo Mestského bazára

Dátum: 30.07.2021
Autor: Admin
Počet videní: 509
Úspešné druhé kolo Mestského bazára

Druhé kolo Mestského bazára našlo využitie pre 3,8 ton predmetov, ktoré by sa stali odpadom

Na ďalší Mestský bazár do priestorov komunálneho podniku na Bazovej prišlo počas posledného júnového víkendu skoro 650 návštevníkov za dodržania aktuálnych protiepidemiologických opatrení. Za nákup vyzbieraných vecí, ktoré tvorili spolu približne 3,8 t, prispeli dohromady sumou vyše 3-tisíc eur. Vyzbierané financie sú uložené na transparentom účte a budú použité na vytvorenie stabilného bratislavského reuse centra.

Druhé podujatie Mestský bazár sa konalo v súlade s aktuálne platnými opatreniami spojenými s koronavírusom a za dodržania hygienických opatrení. Počas víkendu 26. a 27. júna 2021 si ľudia odniesli za symbolický príspevok približne 4 800 znova použiteľných vecí. Hodnota vyzbieranej sumy je 3 384,- eur a je vedená, spolu s financiami z októbrového bazára, na transparentnom účte:

https://www.transparentneucty.sk/#/ucet/SK2609000000005171636209.

Takmer 6 ton použiteľných a funkčných vecí prinieslo spolu 178 ľudí v priebehu júna.

Odovzdané veci, ktoré si nenašli nového majiteľa, boli ponúknuté neziskovým a charitatívnym organizáciám, ktoré si z nich môžu bezplatne vybrať to, čo potrebujú. Zvyšné veci budú presunuté na ďalší bazár. Veľká vďaka patrí všetkým, ktorí sa zapojili do zberu a priniesli stále použiteľné predmety a tiež návštevníkom, ktorí sa stali novými majiteľmi týchto predmetov. Špeciálne poďakovanie patrí aj klientom OZ Vagus, ktorí nás podporili pri realizácii druhého kola Mestského bazára.

Na budovaní stabilného bratislavského reuse centra už hlavné mesto pracuje v spolupráci s mestskými organizáciami Odvoz a likvidácia odpadu, Metropolitný inštitút Bratislavy, Bratislavské kultúrne a informačné stredisko a ďalšími subjektmi. Pôjde o jedno z prvých takýchto centier na Slovensku a jeho pilotným projektom sú práve podujatia Mestský bazár, v ktorých plánujeme pokračovať aj naďalej. Okrem predaja predmetov by sme chceli organizovať v jeho priestoroch aj edukačné aktivity či prevádzku zdieľanej dielne na opravu použitých predmetov.

Ďalší bazár na Bazovej sa bude konať počas víkendu 9. – 10. októbra 2021. Zber vecí bude prebiehať v septembri, presné miesta a termíny budú zverejnené na www.olo.sk.

Zdroj. TS OLO, a.s.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.