Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Odštartovaná rekonštrukcia športovísk

Dátum: 19.08.2021
Autor: Jana Vedejová
Počet videní: 448
Odštartovaná rekonštrukcia športovísk

Prebieha rekonštrukcia športového ihriska v športovom areáli ZŠ I. Bukovčana.

Mestskej časti Bratislava-Devínska Nová Ves sa podarilo získať dotáciu vo výške 45 tis. € od hlavného mesta SR Bratislavy na rekonštrukciu športoviska pri ZŠ I. Bukovčana. Dotácia bola mestskej časti udelená v rámci Podprogram 4 na podporu investícií do športovej infraštruktúry v hl. meste SR Bratislave pre rok 2021.

S rekonštrukciou by mala málo využívaná a zanedbaná športová plocha ožiť a pretransformovať sa na plnohodnotné viacúčelové ihrisko.

V rámci rekonštrukcie a modernizácie ihriska je plánovaná:

  • obnova a dobudovanie oplotenia vrátane vstupných brán,
  • vybudovanie novej zóny na sedenie,
  • osadenie nových basketbalových košov a hokejbalových bránok
  • položenie novej asfaltovej plochy
  • realizácia nového plastového povrchu

Plastový povrch je vhodnou pokrývkou viacúčelových športových plôch na futbal, basketbal, a iné loptové športy. Bol zvolený aj s ohľadom na obyvateľov žijúcich v bezprostrednom okolí ihriska kvôli jeho dobrým tlmiacim vlastnostiam. Rekonštrukciou a modernizáciou športového ihriska pri ZŠ I. Bukovčana 3 poskytneme kvalitnejšie a bezpečnejšie prostredie pre žiakov školy a širokú verejnosť pri športových aktivitách.

 

Pôvodne basketbalové ihrisko je prvou etapou v celkovej revitalizácii, ktorá postupne čaká celý športový areál ZŠ Ivana Bukovčana.

 

 

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.