Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Hlasujte o podobe centrálneho námestia v Devínskej

Dátum: 03.11.2021
Autor: Admin
Počet videní: 1156
Hlasujte o podobe centrálneho námestia v Devínskej

Vyplňte do 14. novembra 2021 dotazník. Aj Vy môžete rozhodnúť o tom, aké bude centrálne námestie v Devínskej. 

Ak vyplníte do 14. novembra 2021 dotazník o riešení verejného priestoru pri Eisnerovej ulici, ktorý sa nachádza medzi cintorínom a supermarketom na Námestí Jána Kostru, môžete ovplyvniť zadanie jeho architektonickej súťaže.

Hlavné mesto a Metropolitný inštitút Bratislavy (MIB) v spolupráci s mestskou časťou Bratislava-Devínska Nová Ves pripravujú architektonickú súťaž, z ktorej vyjde návrh na riešenie centrálneho námestia v Devínskej Novej Vsi. Dotazník je možné vyplniť buď online alebo priamo na miestnom úrade v Devínskej. 

https://forms.office.com/pages/responsepage.aspx?id=Tudp_mYey0-ZxVjkotKgY54mczByLdBKsqRBh_M4LZhUOVJFRzFNN1VEQkYzNklaOVZYNTdJQlFUWS4u

Výsledky prieskumu sa stanú kľúčovým podkladom pre zadanie architektonickej súťaže. „Konkrétnu podobu môžu práve teraz ovplyvniť obyvatelia Devínskej Novej Vsi podľa svojich predstáv, povedal Matúš Vallo, primátor hlavného mesta. Starosta Dárius Krajčír vysvetlil, že ako člen bratislavskej mestskej rady podporil vznik MIB, aby pomáhal mestským častiam s prípravou a realizáciou veľkých projektov. „Mestu sme povedali, že potrebujeme riešiť centrálne námestie spoločne. Bratislava má omnoho väčšie ľudské zdroje a takýto postup bude znamenať úsporu finančných prostriedkov, lebo to nepôjde priamo z rozpočtu našej mestskej časti. V priebehu nasledujúceho roka spustíme proces stavebného povolenia a schvaľovania projektovej dokumentácie a v roku 2023 chceme pristúpiť k samotnej realizácii projektu s jeho finalizáciou v roku 2024. Projekt oživí našu mestskú časť, bude všetkým slúžiť po dlhé roky a v neposlednom rade prispeje k riešeniu parkovania, keďže má vzniknúť 100 nových parkovacích miest."

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.