Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Majstrovské tanečné talenty rastú aj v DNV

VIDEO
Dátum: 30.09.2021
Autor: Veronika Mrvová
Počet videní: 771
Majstrovské tanečné talenty rastú aj v DNV

Tanečný pár z TC Eleganza získal 2. miesto na majstovstvách Slovenska 

Tanečný pár Marko Lachkovič a Michaela Špačková sú vicemajstri Slovenska. Tréner Milan Bačiak vysvetľuje, že máme niekoľkých tanečníkov z klubu TC Eleganza, ktorí sa stali finalistami pretížnej súťaže majstrovstiev Slovenska v spoločenských tancoch a však Marko s Miškou sa stali vicemajstrami, čo je najlepší výsledok v histórii klubu TC Eleganza. 

 

Pýtali sme sa trénera Milana Bačiaka prečo je 3 minúty tancovania veľa? " Je to maximálny možný výkon, ktorý vedia podať. Tá záťaž je v dvoch fázach. Jedna vec je tá fyzická časť a druhá časť je tá umelecká časť. Takže oni musia napriek tomu, že veľmi ťažko fyzicky pracujú aby udržali ten rám, aby sa správne pohybovali a aby koordinovali sa navzájom v páre, okrem toho ešte musia aj dobre vyzerať. Musia sa usmievať a tváriť, čo je na rozdiel od iných športov úplne neobvyklé. Pri iných športoch je jedno ako sa tvária. Je dôležité, že dôjdu, dobehnú do ciela a my sa ešte musíme tváriť, že je to ľahké.  Preto si to veľa ľudí myslí, že je to ľahké, ale ono to vôbec nie je ľahké. Je to taká istá záťaž ako nejaký beh na 800 metrov. Ten tanec má minútu tridsať, tak si predstavte, že šprintujete 1:30´. potom máte 20 sekúnd pauzu a zase 1:30´ a to je 5-krát za sebou. " Po tomto výkone skončí polovica súťaže nazývaná štandardné tance a pokračuje sa v ďaľších piatich tancov zo skupiny latinsko-amerických tancov. Tancovať spoločenské tance je náročné a však krásne zároveň. Pozrite si ako to celé motivuje našich vicemajstrov. 

Video

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.