Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

MŠ M. Marečka odovzdaná do užívania

VIDEO
Dátum: 04.11.2021
Autor: Veronika Mrvová
Počet videní: 677
MŠ M. Marečka odovzdaná do užívania

Rekonštrukčné práce trvali necelé 3 mesiace

Odovzdaním zrekonštuovaných priestorov sa ukončila prvá etapa otvorenia materskej školy na ulici M. Marečka. Starosta Devínskej Novej Vsi sa vyjadril k potrebe budovania priestorov pre materské školy. "Devínska sa nám rozrastá čo sa tíka počtu najmenších obyvateľov a tých čo potrebujú postupovať ďalej. To znamená, tu budú umiestení konkrétne predškoláci. Pre predškolákov sme mali potrebu vytvoriť priestor, kde sa budú môcť pripravovať na ďalší život, na ďaľší postup do základnej školy."

Riaditeľka základnej školy Monika Zelenková pridáva, že "od 1. septebra je predprimárne vzdelávanie pre deti, ktoré dovŕšili päť rokov do konca augusta povinné. Takže sme potrebovali rozšíriť tieto priestory, aby sme mohli vôbec tieto detičky z Devínskej Novej Vsi umiestniť." 

Čoho všetkého sa rekonštrukcia tíkala? 

Rekonštruovaná bola podlaha, zmenilo sa dispozičné riešenie priestorov, zväčšešili sa kapacity priestorov, prepojili sa jednotlivé priestory ako na príklad sociálne zariadenia a vytvorila sa šaťňa pre deti. Strava sa zabezpečí dovozom z materskej školy M. Marečka 20. 

Financovanie rekonštrukcie

Starosta Dárius Krajčír prezrádza, že "veľkú väčšinu financovala mestská časť. Máme tu časť prostriedkov, ktoré sme využili z grantov práve na rozširovanie kapacít materskej školy. Celkové náklady na rekonštrukcie v budovách materskej školy, mateských škôl a na rekonštrukciu tohto priestoru sú o výške zhruba 100.000,- eur."

Video

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.