Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Parkovanie na chodníkoch

VIDEO
Dátum: 02.02.2022
Autor: Veronika Mrvová
Počet videní: 858
Parkovanie na chodníkoch

Je nutné dodržať určité pravidlá.

Pripravovaná ovela zákona o zákaze parkovania na chodníkoch má prísť do platnosti od 1. marca. Keďže je v nej viacero nezrovnalostí, vyzerá to tak, že v nej ani žiadne zmena nebude. Predkladateľ návrhu využil situáciu a predložil svoj pozmeňujúci návrh. 

Poslanec Antal vysvetľuje, že momentálne je povolené parkovanie na chodníkoch vozidlám do 3,5 t, motocyklom, bicyklom, kolobežkám s povinnosťou zachovania 3,5 metra pre pešich na chodníku. Od 1.3. 2022 sa mení posledná povinnosť a to tak, že parkovanie na chodníkoch bude môcť byť len tak, kde je to povolené dopravným značením. Pre mestá a obce vznikol problém, pretože sa naskytlo veľmi málo času na prípravu na novelu zákona. V parlamente je nový návrh novely zákona, ktorý by mal začiatok účinnosti posunúť az do 31.3. 2024. Samosprávy by mali získať čas na vyznačenie parkovacích miest a miest na chodníkoch, kde parkovanie bude možné. 

Video

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.