Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Tréner Lukáš Luknár zhodnotil futbalovú sezónu 2022/2023

Dátum: 04.01.2023
Autor: Veronika Mrvová
Počet videní: 1007
Tréner Lukáš Luknár zhodnotil futbalovú sezónu 2022/2023

Rok 2022 bol plný kontrastov

Tréner futbalového klubu cíti veľké zlepšenie

"Tento rok bol plný kontrastov," hodnotí futbalový tréner A mužstva Lukáš Luknár a aj preto dúfa, že tento sa bude niesť v znamení stability a veľkých víťazstiev. 

Nálada v klube bola turbulentná

Na začiatku roka prišiel tréner do tímu so sklesnutou náladou. Napriek tomu všetci hráči pristupovali k prípravám zodpovedne a oduševnene pracovali na zlepšení. "Postupne sme vstávali spoločne z popola a prelomili jeden mýtus za druhým." prezrádza tréner futbalového mužstva. Na jar sa tímu polepšilo a zdolávali zápasy so silnými mužstvami jeden za druhým. Porazili zvučné kluby ako Senec, Dunajskú Lužnú, Rusovce ale aj Kalinkovo. Nálada sa zlepšila a však rázom klesla, keď tímu chýbal jeden jediný bod na konečnú záchranu.

Tréner futbalového klubu Lukáš Luknár dodal, že "Jediné, čo nášmu mužstvu viem odoprieť za jeseň, je kontinuita víťazstiev, avšak nechcime, predsa všetko a hneď. Veď sme prešli od klinickej smrti k vitalite. Pravidelne vyhrávať, bude našou úlohou v jarnej časti a my sa na to patrične pripravíme. Zdanlivý 6 bodový náskok lídra súťaže pred nami ma však vôbec nestraší po nociach. Dnes už vieme, že sme so všetkými mužstvami z hornej polovice tabuľky (okrem Vištuku) hrali jesennú časť na súperových ihriskách, a teda jar v boji o titul sa karta obráti na naše domáce prostredie. V ktorom sme enormne silní. Áno, máme čo zdokonaľovať aj na ihriskách súperov a teda je pred nami ešte kopec roboty."

Sila a odhodlanie mužstva nepoľavila a opäť začali vyhrávať jeden zápas za druhým a v jesennej súťaži si zaslúžene odniesli 3. miesto. O budúcnosť klubu sa nemusíme obávať, napriek tomu, že jarná časť sezóny bude pre mužstvo, klub a fanúšikov obrovskou výzvou. "Spoločne sme otvorili dvere jedinečnej ceste, ktorá je zároveň inšpiráciou a záväzkom pre druhých, ako sa zdanlivo z beznádejnej situácie dá spraviť spoločným úsilím nádherný príbeh. Tá cesta je pred nami a bodaj by sa nám to aj podarilo." 

Klub bude oslavovať svoju 100-ročnicu

Futbalové mužstvo postúpilo v pohári BFZ medzi najlepších 8 mužstiev Bratislavského kraja a vďaka tomu sa na jar budú uchádzať o dve trofeje. Obrovská výzva bude podčiarknutá 100-ročnicou klubu. "Patrilo by sa teda tomu dať aj niečo naviac. Kocky sú hodené." dodáva tréner, ktorý vie, že cesta k úspechu je stále pred nimi. Snom úspechu žije klub každý deň a spoločne na ňom poctivo pracuje. 

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.