Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Duálna akadémia rozbieha nový projekt "Som ExpertKA"

GALÉRIA
Dátum: 27.06.2023
Autor: Veronika Mrvová
Počet videní: 865
2 min. čítania
Duálna akadémia rozbieha nový projekt

Chce k štúdiu motivovať aj dievčatá

Unikátny projekt Som expertKA chce motivovať dievčatá k štúdiu na Duálnej akadémii a prikláňať ich do sveta techniky, ktorý je dlhodobo najmä mužskou doménou. 

Ženy by do sveta techniky priniesli nie len diverzitu pracovných tímov, ale aj nové nápady, postupy a empatiu. Duálna akadémia verí, že prostredníctvom tohto projektu, cielenou komunikáciou a motivačnými aktivitami zvýši záujem žien a technické odbory. Zároveň zlepšuje podmienky pre ženy priamo v Duálnej akadémii a podporuje ich inklúziu do prevažujúceho chlapčenského prostredia. 

Duálna akadémia organizovala na tému biznis raňajky s viacerými partnermi 

Nie len Duálnej akadémii, ale aj manažérom spoločností v odvetví záleží na zapojení žien do technických pozícií a preto sa spoločne stretli na biznis raňajkách vedúca útvaru manažmentu zdravia vo Volkswagen Slovensko Dagmar Wittgrúberová, Peter Grňo - CEO v Blumenbecker Slovakia, ale aj zástupcovia vzdelávacej inštitúcie - predsedníčka Duálnej Akadémie Renáa Valeková, absolventka DA a zamestnankyňa Volkswagen Dáša Biziková a v neposlednom rade Olívia Zacharová, prváčka - autotronička, ktorá je zároveň tvárou projektu Som ExpertKA

Viacerí účastníci biznis raňajok sa zhodli, že by sa do projektu Som ExpertKA radi zapojili, nakoľko v ňom vidia veľký potenciál a možné pozitívne výsledky nielen pre Duálnu Akadémiu, ale pre školstvo ako také.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.