Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Výzva na vykonanie orezu stromov a iných porastov

SÚBOR
Dátum: 10.05.2024
Autor: Admin
Počet videní: 573
2 min. čítania
Výzva na vykonanie orezu stromov a iných porastov

Orez drevín je potrebné vykonávať  podľa zákona 543/2002 Z.z

Výzva na vykonanie orezu stromov a iných porastov

(verejná vyhláška)

Spoločnosť Davies s.r.o. ako osoba poverená spoločnosťou Západoslovenská distribučná, a.s., ktorá je držiteľom povolenia na podnikanie v energetike podľa zákona o energetike

V Y Z Ý V A

všetkých vlastníkov, nájomcov alebo správcov nehnuteľností, na ktorých sa nachádzajú elektrické vedenia spoločnosti ZSD, v lokalite Opletalova, Janšákova, Kremencová, Tehliarska, Ílová, Mlynská, Istrijská, Na Hriadkach, Primoravská, Slovinec, na orezanie stromov a iných porastov, ktoré ohrozujú bezpečnosť alebo spoľahlivosť prevádzky elektrických vedení distribučnej sústavy a to v rozsahu podľa § 43 Zák. č. 251/2012 Z. z. v platnom znení.

Požadovaný termín, do ktorého je potrebné vykonať orez stromov a iných porastov, je 01.06.2024.

Orez drevín je potrebné vykonávať  podľa zákona 543/2002 Z.z. Zákon o ochrane prírody a krajiny a dbať o bezpečnosť života a zdravia osôb vykonávajúcich predmetnú činnosť, ako aj o ochranu elektrického vedenia. V prípade márneho uplynutia lehoty na vykonanie orezu, ZSD vykoná orez podľa §11 zákona č.251/2012 Z.z.. Využitie alebo likvidácia drevnej hmoty po oreze je v plnej kompetencii a zodpovednosti vlastníka nehnuteľnosti.

 

Výzva zároveň predstavuje aj splnenie si oznamovacej povinnosti týkajúcej sa vstupu na Váš pozemok, v rozsahu a spôsobom nevyhnutným na zabezpečenie spoľahlivého prevádzkovania elektrického vedenia.

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum Zoradiť podľa:
Poverenie Veľkosť: 4.54 MB Formát: pdf Dátum: 10.5.2024
Výzva na vykonanie orezu stromov a iných porastov formou verejnej vyhlášky, upozornenie Veľkosť: 9.08 MB Formát: pdf Dátum: 10.5.2024