Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

istrijska cyklisti

Vyriešený
Prijatý: 13.06.2021
Zodpovedaný: 09.07.2021
Autor: eva
Zodpovedal: Jana Vedejová

Podnet:

Dobry den, 4 krat vas ziadam o vyriesenie cyklistov na istrijskej ulici. Slubili ste vyznacenie aby zosadli z bicyklov a castejsie kontroly mestkej policie. (Do dnesneho dna sa nic z toho neurobilo) Vcera dospela zena takmer zrazila maleho chlapca co sa hral na chodniku a v zapatu narazil o par metrov dalej cyklista do starsieho muza. Je toto normalne? Dokedy to bude trvat? Kym sa nestane nieco vazne? A prosim oznacte tento podnet za vyrieseny az ked bude naozaj vyrieseny!


Odpoveď:

Dobrý deň,  týmto podnetom sa zaoberala 4. 3. komisia na ochranu verejného poriadku, dopravy a parkovacej politiky. Záverom bolo:

"Podnet ohľadom osadenia značenia zosadni z bicykla na Istrijskej ulici, poprípade spomaľovačov, nakoľko sa tam v zvýšenej rýchlosti bicyklujú cyklisti, ktorí na danom chodníku nie sú oprávnene. Podľa poslanca Jankoviča nie je možné na taký chodník osadiť predmetné značenie, keďže to nie je cyklotrasa a čo sa týka spomaľovačov, bolo by to ale značne problematické kvôli deťom chodiacim po chodníku. Predseda komisie vidí skôr cestu požiadania o zvýšený dohľad nad bezpečnosťou najmä v exponovaných dňoch. Mesto rieši takéto situácie osadením propagačných tabúľ, ktoré upozorňujú nielen chodcov ale aj cyklistov, aby sa vzájomne rešpektovali. Rovnako by bolo vhodné tento odkaz vysielať aj cestou komunikačných prostriedkov v mestskej časti Bratislava-Devínska Nová Ves ako upozornenie pre verejnosť na takéto problémové lokality. Komisia na ochranu verejného poriadku, dopravy a parkovacej politiky Miestneho zastupiteľstva mestskej časti Bratislava-Devínska Nová Ves poveruje predsedu Komisie na ochranu verejného poriadku, dopravy a parkovacej politiky vyjadriť sa pre Devínskonovoveskú televíziu (DTV) ohľadom týchto a podobných podnetov od obyvateľov, s ktorými sa obyvatelia mestskej časti Bratislava-Devínska Nová Ves pravidelne stretávajú."

Mestská časť sa v zmysle odporúčania komisie snaží o verejnú osvetu prostredníctvom svojich komunikačných kanálov a vyzýva chodcov a cyklistov pravidelne k vzájomnej tolerancii a ohľaduplnosti. 

Pracujeme na možnosti doplnenia označenia príspevku ako "zodpovedaný" a nie "vyriešený", keďže aj v tomto prípade ide o dlhodobý problém. Ďakujeme za trpezlivosť.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.