Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Riešenie situácie s občanmi pro OC Glavica

Vyriešený
Prijatý: 23.11.2021
Zodpovedaný: 08.12.2021
Autor: Anonym
Zodpovedal: Veronika Valkovičová

Podnet:

Dobrý deň, denne sa na chodníku pri výjazde z krytého parkovisku Tesca zdržujú opilci, cez deň aj v noci. Prechádzať okolo nich je nepríjemné, a navyše obťažujú aj okoloidúcich - dnes v podvečerných hodinách som mala veľmi negatívnu skúsenosť. Keď som sa ohradila na poznámky jedného z prítomných, dostala som nálož tých najhorších vulgarizmov a vyhrážok o ublížení na zdraví. Je nemysliteľné, aby slušní obyvatelia museli nielenže chodiť domov okolo týchto asociálov, ale ešte aj v strachu o svoje zdravie alebo život!!! Toto je dlhodobý stav ktorý nerieši ani polícia, ani SBS Tesca (sbskári sa s týmito osobami poznajú a niekedy aj konverzujú). Je nevyhnutné efektívne a trvalo zabezpečiť, aby sa tam tieto osoby nezhromažďovali. Riešením nie je, aby sa volala polície až v prípade problému, to už môže byť neskoro a môže dôjsť k nešťastiu.
Zároveň by som apelovala na to, aby mestská časť v tomto ohľade vyzvala na súčinnosť pri riešení problému aj správcu Tesca a pokiaľ tomu tak ešte nie je, umiestnila dohľadovú kameru aj na toto miesto.


Odpoveď:

Devínska Nová Ves nemôže umiestniť kamery na miesto, ktoré opisujete, nakoľko sa jedná o súkromný pozemok patriaci OC Glavica. Na základe výzvy mestskej časti vykoná OC Glavica kontrolu. Mestská časť žiada aj mestskú políciu o pravidelné kontroly, súčasne sa vzniknutou situáciou zaoberá komisia na ochranu verejného poriadku a do terénu idú aj pracovníci oddelenia služieb občanom. Obdobné prípady sa opakujú, ale už aj v minulosti sa niektoré podnety podarilo úspešne riešiť. Najúčinnejšie sú pravidelné kontroly mestskej polície a tam, kde sú ľudia bez domova ochotní hľadať východisko zo svojej situácie, tam býva účinná aj ponúknutá pomoc našej mestskej časti.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.