Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Parkovanie a prejazd Bystrická / Ľubovníková

Vyriešený
Prijatý: 10.12.2021
Zodpovedaný: 26.01.2022
Autor: Michal
Zodpovedal: Veronika Valkovičová

Podnet:

Dobrý deň prajem,
opäť by som rád otvoril otázku ohľadne parkovania a prejazdu na Bystrickej a Ľubovníkovej ulici čo je označené ako obytná zóna nie "SÍDLISKO"
Aby sa to ujasnilo tak :
1. projekt AMBER ste písali že navýšili počet parkovacích miest oproti projektu no problém je že žiadne
parkovacie miesto "NIE JE VEREJNÉ"
2. projekt Byty Bystrická má dosť parkovacích miest ale opäť žiadne parkovacie miesto "NIE JE VEREJNÉ"
3. posledný projekt na Bystrickej ulici (oplotený + súkromný pozemok) ale opäť žiadne parkovacie miesto "NIE JE VEREJNÉ"
Takže všetci obyvatelia ktorý si nekúpili v spomínaných objektoch parkovacie miesto tak parkujú na jediných "VEREJNÝCH" miestach a to pri mestských vilkách na ulici Bystrická a Ľubovníková
Otázka znie : kde máme parkovať ako pôvodný obyvatelia keď na "NAŠICH" miestach parkujú ľudia so spomínaných projektov svoje firemné autá alebo súkromné lebo si nekúpili parkovacie miesto.
Keď ich slušne poprosíme aby aspoň neparkovali pod oknami alebo rovno pred dverami našich domov tak sa na nás rozčuľujú že parkovacie miesta sú verejné a nech dáme pokoj. Momentálne máme pod oknami už týždeň odstavené 4 autá z projektu AMBER (parkovacích miest máme 6 na 6 bytov) + asi štyri mesiace ďalšie dve autá čo nevieme ani kto je majiteľ.
Parkovacia politika bude mať aký význam keď nebudú nálepky ako napr. v Starom meste ? Ako budeme vedieť ako občania či dané vozidlo môže parkovať v danej zóne ? Ako nám parkovacia politika v DNV pomôže keď každý si môže zakúpiť rezidenčné parkovanie bez toho ako dlho je občanom DNV alebo podľa toho na akej adrese býva ? Obrázok čo som priložil tak je pôvodná Bystrická ulica kde sa ešte deti hrávali na ceste lebo nikto iný tadeto ani neprešiel a žili sme tu ako komunita. Teraz tu vznikol dopravný uzol ktorý stále tvrdíte že je v riešení ale nič sa nedeje (policajnú hliadku sme tu videli asi dva krát ale to pomôže iba po dobu pokým tu je, všetci sa zľaknú a zrazu dodržujú dopravné značenia, akonáhle hliadka odíde tak všetko je po starom (všetci tadeto prechádzajú 50 km/h a viac a nedodržujú prikázané odbočenie smerom naspäť na Opletalovú) Spomínali ste že v DNV sú dohľadové kamery a pomocou nich môžete dávať pokuty z občianskej zodpovednosti. Kľudne Vám dám súhlas takú kameru namontovať na naše okno len aby sa to tu konečne ukludnilo. Taktiež v Online diskusii zaznelo že dáte zátarasy kvôli prejazdu cez poľnú cestu na Bystrickú, boli už pri firme Autotest dané zátarasy aplikované ? Prepáčte že som sa tak rozpísal ale stále iba sľubujete zlepšenie ale práve naopak sa táto situácia stále iba zhoršuje. Na druhej strane vás chcem pochváliť za osadenie merača rýchlosti na križovatke Opletalová / Bystrická. Poprosili by sme vás aspoň o stanovisko ohľadne montáže danej kamery aby vodiči dodržiavali odbočenie do prava, podľa nás sa tu značne zmenší frekventovanosť dopravy.
Vopred ďakujem za pochopenie a riešenie


Odpoveď:

Dobrý deň. 

 

Ďakujeme za podnet. Problém parkovania, prejazdov, rýchlosti a dopravy na Opletalovej a teda aj okolitých uliciach je témou, ktorou sa zaoberá priebežne miestne zastupiteľstvo s kompetentnými. K téme sa vyjadrili na zasadnutí 9.11. https://www.youtube.com/watch?v=xg8RQSdjlBk . Postupné kroky sa budú realizovať v súlade s povoleniami, plánmi a požiadavkami. Prosíme o trpezlivosť. Problém je príliž komplexný na to aby bol vyriešený v čo najkratšom časovom období, ale evidujeme ho. 

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.