Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Prerezanie stromu

Vyriešený
Prijatý: 07.01.2022
Zodpovedaný: 14.01.2022
Autor: Gabriela
Zodpovedal: Veronika Valkovičová

Podnet:

Prosím o prerezanie hustého stromu na ul. J. Smreka 2 zo zadnej strany teraz v zimnom období. Strom je veľmi vysoký, má prehustené konáre počas celého roka obsypané listami, čo zabraňuje slnečnému svetlu do izieb bytov, hlavne na 1-3 poschodí. Je neefektívne a neekologické v jarných a letných mesiacoch svietiť umelým svetlom lebo cez konáre stromu sa do izieb detí nedostane kúsok slnečného vonkajšieho svetla, hlavne v období, keď každú chvíľu je dištančné online vyučovanie. Konáre stromov je nutné poriadne preriediť nie iba odrezať pár vetiev.


Odpoveď:

Dobrý deň. 

Ďakujeme za podnet. V danom prípade musíte kontaktovať správcu domu a okolia, ktorý musí spísať oficiálnu žiadosť o orez či výrub, ktorá sa ďalej posudzuje. Na orez či výrub stromu potrebujete dostatočné odvôvodnenie (príklad: svetlotechnický posudok). 

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.