Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Jazda Po Chodniku

Vyriešený
Prijatý: 16.07.2023
Zodpovedaný: 21.07.2023
Autor: Matus K
Zodpovedal: Veronika Mrvová

Podnet:

Ospravedlňujem sa za predchádzajúce chyby. Tu je upravená verzia:

Dobrý deň,

S úctou Vás oslovujem ako občan, ktorý sa zaujíma o bezpečnosť a kvalitu života v našej lokalite. Mám na mysli konkrétne situáciu na ulici Štefana Králika.

Na tejto ulici je osadený spomaľovací prvok, ktorý má za úlohu zabezpečiť bezpečnosť a pokoj obyvateľov. V poslednej dobe som však s obavami sledoval, že mnohí vodiči, snažiac sa vyhnúť tomuto spomaľovaču, začali jazdiť po chodníku s zníženým obrubníkom a to vo vysokej rýchlosti. Táto prax sa, bohužiaľ, nestala ojedinelým prípadom, ale bežným javom.

Takéto správanie nielenže narušuje pokoj a bezpečnosť obyvateľov, ale predstavuje aj vážne riziko pre chodcov, vrátane našich najmenších, ktorí tento chodník využívajú.

Verím, že ako starosta mesta, ktorý sa venuje starostlivosti o našu komunitu, zdieľate moje obavy. Preto by som Vás chcel požiadať o pomoc pri riešení tejto situácie. Možno by bolo vhodné prehodnotiť dizajn súčasného spomaľovača alebo zvážiť iné opatrenia na zabezpečenie bezpečnosti a ochrany obyvateľov na ulici Štefana Králika.

Ďakujem za Vašu pozornosť a verím , že sa situácia čoskoro vyrieši.


Odpoveď:

Dobrý deň, ďakujeme Vám veľmi pekne za podnet.

Upovedomíme mestskú políciu na monitorovanie vodičov porušujúci  pravidlá cestnej premávky.

K zmene dizajnu osadeného spomaľovacieho prvoku t.j. dopravného zariadenia umiestnené na ul. Štefana Králika nemôžeme pristúpiť, nakoľko osadené dopravné zariadenie bolo schválené dopravným inšpektorátom.

Mrvová

Kontakt na Dohľadové centrum 02/32 33 33 32

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.