Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

vodné bicykle

Vyriešený
Prijatý: 31.07.2023
Zodpovedaný: 18.08.2023
Autor: Irena Košírelová
Zodpovedal: Veronika Mrvová

Podnet:

Vážený pán starosta. Chceli sme sa ísť previezť na vodných bicykloch umiestnenych na Rybníku. Minulý rok sme tam boli, bola tam nejaká študentka, teraz je tak spravené - digitálne. Nikde nikoho, bicykle stoja pri móle, aby som zaplatila 10€ za "hodinu jazdy" sa mi zdá trochu prehnané. A nie každý má aplikáciu na telefóne, aby to mohol robiť podľa návodu, ktorý je tam napísaný. Ešte máme najmenej mesiac, myslím, že by sa to dalo vyriešiť, ze by pri móle bola študentka alebo študent a mali na starosti túto "nevyužitú" atrakciu. Za 0;50 alebo za 1€ /pol hodina alebo hodina alebo za 2€ hodina/. Ďakujem za pochopenie. S pozdravom Mgr Irena Košírelová PhD.


Odpoveď:

Dobrý deň.

Ďakujeme za podnet.

 

Projekt vodných bicyklov je vytvorený pre občanov ako forma voľnočasovej aktivity či relaxu, avšak tak ako aj iné mestské časti či mestá naprieč Slovenskom, aj my sa snažíme zefektívniť rôzne ďalšie služby pre občanov prostredníctvom moderných smart riešení. Veľkou výhodou je najmä finančná úspora prostriedkov, ktoré tak môžu byť sústredené pre rozšírenie už existujúcich alebo vznik nových aktivít pre obyvateľov či návštevníkov našej Devínskej.

Poplatok za užívanie vodných bicyklov je 10,-EUR. Jedná sa však o vratnú kauciu/zálohu, ktorá slúži na zamedzenie porušovania prevádzkového poriadku prípadne poškodzovaniu samotných bicyklov a príslušenstva a iné (plné znenie prevádzkového poriadku sa nachádza priamo na mieste).

Zároveň z hľadiska bezpečnosti je potrebné, aby boli návštevníci registrovaní, pretože každý prevádzkovateľ takýchto aktivít musí disponovať aspoň základnými údajmi o návštevníkoch.

Keďže spôsob užívania pomocou aplikácie bol spustený len nedávno, stále hľadáme vylepšenia a spracovávame podnety od občanov tak, aby sme rozšírili možnosť využívať vodné bicykle pre ešte väčšiu skupinu ľudí.

Veríme, že sa nám podarí nájsť najvhodnejšie riešenia pre všetkých a že v budúcnosti budete mať opäť záujem túto atrakciu, možno už i s jej vylepšeniami, ktorými sa aktuálne zaoberajú pracovníci nášho IT oddelenia.

 

Kontakt na Dohľadové centrum 02/32 33 33 32

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.