Devínska Nová Ves
Váš nákup môžete dokončiť na tomto mieste. Doručenie kuriérom za 2,99 € do 10 dní.
Výprázdniť košík

Zberná nádoba na olej, holuby

Zberná nádoba na olej, holuby
Vyriešený

Podnet:

Dobrý deň. Je prosim v Devínskej takáto zberná nádoba na pouzitý prepálený olej? https://www.aktuality.sk/clanok/880446/kam-s-olejom-z-panvice-alebo-rybiciek-urcite-nie-do-vylevky/

Kaufland tu sice nie je, no mozno to mohlo sepatovať aj v pod záštitou MČ alebo v inom obchode.

Ďalej by som sa chcel spýtať, či sa nejako systémovo rieši otázka premnoženia holubov na sídlisku (pamätám si časy, 90-te roky, keď tu nebol takmer ani jeden). Napríklad na našom baráku sme nainštalovali hore ihlice, ja ich sám plaším, aj som upozornil susedov aby niečo spravili pre ich plašenie, no nestačí to. Ľudia sa mi sťažujú na znečistené balkóny, je to nehygienické a roznášajú sa tak choroby. Možno že by tu neboli keby ich ľudia neprikrmovali, poprípade by sa netrúsilo pred fastfoodmi.

Ďakujem.

S pozdravom

Ondriaš

Odpoveď:

Pekný deň

Spoločnosť Denova zabezpečuje pre MČ Bratislava-Devínska Nová Ves zber použitých olejov z domácností. Nádoba na olej sa nachádza na zbernom dvore na ul. M. Pišúta 5. Denova má zmluvu so spoločnosťou, ktorá oleje odoberá a likviduje v súlade so zákonom o odpadoch. Použité oleje je potrebné na zberný dvor odovzdať v uzatvorenej nádobe.

Ing. Tatiana Ledényiová
Referent výstavby a životného prostredia