Devínska Nová Ves
Váš nákup môžete dokončiť na tomto mieste. Doručenie kuriérom za 2,99 € do 10 dní.
Výprázdniť košík

Pandémia zasiahla aj kultúru. Ako ju zvládli kultúrne organizácie?

Pandémia zasiahla aj kultúru. Ako ju zvládli kultúrne organizácie?
Bratislava má bohatú tradíciu svojich kultúrnych inštitúcií.

Múzeum mesta Bratislavy je najstarším múzeom s nepretržitou prevádzkou na Slovensku. Kultúrne dedičstvo nášho mesta sprostredkúva vyše 150 rokov.

Mestská knižnica v Bratislave už 120 rokov prináša viac, než len knihy. Je aj priestorom pre štúdium, prácu, stretávanie a voľný čas.

Galéria mesta Bratislavy slávi 60 rokov, pričom za toto obdobie systematicky buduje zbierku, spravuje viac ako 35 000 zbierkových predmetov, programovo vstupuje aj do mestského verejného priestoru a rozvíja ďalšie aktivity a vzdelávacie programy.

Mestský ústav ochrany pamiatok sa stará o ochranu kultúrno-historických hodnôt hlavného mesta. Kultúrny život mesta si ťažko môcť predstaviť bez Kultúrneho leta, ktoré spolu s ďalšími kultúrnymi aktivitami prináša obyvateľom a obyvateľkám

Bratislavské kultúrne a informačné stredisko. Organizuje kultúrne a spoločenské podujatia, poskytuje služby a rozvíja činnosť

Divadla Pavla Országha Hviezdoslava. A potom je tu mladá, nová organizácia, ktorú mesto založilo v minulom roku na systematickú podporu kultúrneho a komunitného života mesta - Nadácia mesta Bratislavy.

Čomu sa venovali v poslednom roku a čo chystajú pre Bratislavčanov a Bratislavčanky? Na čom pracujú, aby prispeli k návratu do normálneho života, ktorého je kultúra dôležitou súčasťou?

BA_Kulturny_sucet_1140x320_(1) 

Moderátor Martin Staňo v tretej časti diskusnej relácie Klarisky diškurz, s príznačným podtitulom Kultúrny súčet, vyspovedá riaditeľov bratislavských mestských organizácií a zástupcov hlavného mesta, ktorí zabezpečujú kultúrne služby mesta.

  • Čo považujú za najnáročnejšie v pandemickom období?
  • Ako zvládli posledný rok?
  • Aké aktivity chystajú kultúrne organizácie pre obyvateľov a návštevníkov mesta?

Na tieto a mnohé ďalšie otázky odpovedia naši hostia - vedúca Oddelenia kultúry hlavného mesta a správkyňa Nadácie mesta Bratislavy Zuzana Ivašková, spoločne s riaditeľmi a zástupcami mestských kultúrnych organizácií – Katarínou Trnovskou z Galérie mesta Bratislavy, Petrom Hyrossom a Zuzanou Palicovou z Múzea mesta Bratislavy, Tomášom Štefekom z Mestskej knižnice, Ivom Štasselom z Mestského ústavu ochrany pamiatok, Katarínou Hulíkovou z Bratislavského kultúrneho a informačného strediska spolu s Valériou Schulczovou z Divadla P. O. Hviezdoslava. 

Nebudú chýbať ani hudobní hostia, pozvanie prijali čerství držitelia novinárskej ceny za najlepší album roka 2020 v súťaži Radio Head Award – skupina Le Payaco  a príde aj obľúbená kapela Modré hory s ich rapovanou poéziou. 

 

Klarisky Diškurz na tému Kultúrny súčet, môžete v premiére sledovať v stredu, 28. apríla o 20.30 h na Facebooku BKIS, na Facebooku hlavného mesta Bratislava a Facebooku mediálneho partnera - Denníka N.

Picture2Picture1_8

Témou druhej časti relácie bolo Očkovanie. Pozvanie prijali epidemiologička Zuzana Krištúfková, virológ Juraj Kopáček, zdravotná sestra Zuzana Weiserová a 1. námestníčka primátora hl. mesta Bratislavy Tatiana Kratochvílová. Nechýbala ani obľúbená herečka Kamila Magálová a ako hudobný hosť vystúpil Peter Lipa.

Celý záznam diskusie si môžete pozrieť na www.bkis.sk/klarisky a Facebookovej stránke BKIS.
Foto: K. Kubalová, archív BKIS.   

 

Zdroj. BKIS