Devínska Nová Ves
Váš nákup môžete dokončiť na tomto mieste. Doručenie kuriérom za 2,99 € do 10 dní.
Výprázdniť košík

Víkend zatvorených hraníc

Víkend zatvorených hraníc
Termín: nedeľa 17. novembra 2019 o 15:30 hodineMiesto: Cyklomost slobody na mieste štátnej hranice Slovenskej republiky a Rakúska

Srdečne vás pozývame už túto nedeľu na Cyklomost slobody do Devínskej Novej Vsi na štvrtý ročník celodenného podujatia Víkend zatvorených hraníc, ktoré je pietnou spomienkou na obete Železnej opony. Počas dňa sa cez cyklomost symbolicky prejde aj predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba, ktorý sa o 15:30 hodine na mieste štátnej hranice Slovenskej republiky a Rakúska stretne s krajinským radcom Dolného Rakúska Martinom Eichtingerom. Spolu zavítajú na rakúsku stranu. Po neformálnych rozhovoroch spoločne prejdú celým cyklomostom a cez symbolicky postavenú hranicu naspäť na slovenskú stranu, kde sa prihovoria občanom. Týmto gestom chcú vyzdvihnúť skutočnosť, že na rozdiel od minulosti máme dnes slobodu a otvorené hranice. Vyvrcholením podujatia bude o 17:00 hodine čítanie 40 mien obetí Železnej opony a následný tichý pochod so sviečkami k Pamätníku obetí Železnej opony.

Sviečky ako aj vence k Pamätníku položia predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba, krajinský radca Dolného Rakúska Martin Eichtinger; predseda Správnej rady Ústavu pamäti národa Ján Pálffy a starosta Devínskej Novej Vsi Dárius Krajčír.

 

Téma: Víkend zatvorených hraníc

Termín: nedeľa 17. novembra 2019 o 15:30 hodine

Miesto: Cyklomost slobody na mieste štátnej hranice Slovenskej republiky a Rakúska

 

VIKEND-ZATVORENYCH-HRANIC-2-1