Devínska Nová Ves
Váš nákup môžete dokončiť na tomto mieste. Doručenie kuriérom za 2,99 € do 10 dní.
Výprázdniť košík

Ako sme víkendovali s fašiangovými dobrotami a vyrábali masky

Ako sme víkendovali s fašiangovými dobrotami a vyrábali masky
V sobotu 8. februára 2020 popoludní prekypovala Mýtnica na Istrijskej 49 vynikajúcou náladou. Deti sa zabávali v Ekocentre – Turistickej informačnej kancelárii-DNV (TIK) zhotovovaním karnevalových...

Kto prišiel ochutnať šišky alebo si urobiť karnevalovú masku, neoľutoval.

V sobotu 8. februára 2020 popoludní prekypovala Mýtnica na Istrijskej 49 vynikajúcou náladou. Deti sa zabávali v Ekocentre – Turistickej informačnej kancelárii-DNV (TIK) zhotovovaním karnevalových masiek. Z množstva vzorov masiek mala najväčší úspech líštička a motýlik. Všade na stoloch i pod nimi vládol tvorivý neporiadok z farebných pierok, flitrov, pozlátok a voskových pasteliek.

Súťaž o najkrajšiu fašiangovú masku:

Veľký úspech u detí mala aj naša nová súťaž o najkrajšiu masku, do ktorej sa mohli deti so svojimi výtvarnými dielami prihlásiť.

Súťažné fotografie nájdete na facebookovej stránke TIKu:

https://sk-sk.facebook.com/TuristickainformacnakancelariaDNV/ 

Majiteľ/ka výhernej fotografie s karnevalovou maskou, ktorá od vás získa najväčší počet lajkov, získa 2 miesta na jednodňový autobusový výlet do lyžiarskeho strediska v Stuhleck – Semmeringu v Rakúsku aj so skipasom, ktorý pre devínskonovovešťanov organizuje naše Ekocentrum - TIK-DNV na 24. 2. 2020.

Hlasovanie bude ukončené 17. februára 2020.

Výsledky súťaže vyhlásime prostredníctvom facebooku na: https://sk-sk.facebook.com/TuristickainformacnakancelariaDNV/ 

Kontakty na TIK nájdete na www.tikdnv.sk.

 

Fašiangové dobroty

Rodičia, starí rodičia a okoloidúci si pochutnávali v sobotu i nasledujúci deň v nedeľu na vynikajúcich šiškách v Penny Coffea, ktoré pripravili seniorky z Klubu dôchodcov DNV. Robili ich klasicky, taktiež s kváskom bez droždia i zo špaldovej múky. Vonku na terase Penny Coffea dotvárala fašiangovú atmosféru kapela ĽUDOVKA SK so svižnými ľudovými pesničkami. Veselo sa tu v priamom prenose vyprážali aj šišky.

Nakoľko mala akcia aj charitatívne pozadie, so svojimi vlastnoručne vyrobenými šiškami sa pridali i zamestnankyne Miestneho úradu Dianka Padychová a Alexandra Madajová. Výťažok z predaja poteší školáčku z našej mestskej časti, ktorá prišla o oboch rodičov.

Viac sa dočítate v marcovom vydaní miestneho tlačeného periodika DEVEX, ktorý dostanete do schránok začiatkom marca 2020.

Eva Čikelová