Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Návštevníci štvrtého Mestského bazára nechali kolovať skoro 10,6 ton predmetov

Dátum: 03.05.2022
Autor: Veronika Mrvová
Počet videní: 471
Návštevníci štvrtého Mestského bazára nechali kolovať skoro 10,6 ton predmetov

ďalší Mestský bazár sa bude konať už začiatkom júna

Ďalší Mestský bazár v priestoroch komunálneho podniku na Bazovej ulici prilákal koncom apríla viac ako 1 700 ľudí. V ponuke bolo viac ako 10 ton predmetov, za nákup vyzbieraných vecí prispeli návštevníci sumou viac ako 15 tisíc eur. Tieto financie sú uložené na transparentom účte a budú použité na vytvorenie stabilného bratislavského reuse centra. Ďalšie kolo mestského bazára sa bude konať už začiatkom júna. 

 

Centrálu OLO a vybrané zberné miesta v jednotlivých mestských častiach navštívilo počas piatich týždňov pred aprílovým Mestským bazárom 647 ľudí, ktorí spolu priniesli 10,6 ton vecí. Mestský bazár sa konal počas víkendu 23. - 24. apríla a návštevníci si za symbolický príspevok odniesli tisícky použiteľných vecí. Vyzbieraná suma dosiahla 15 495,50 € a je vedená spolu s financiami z predošlých troch mestských bazárov na transparentnom účte:

https://www.transparentneucty.sk/#/ucet/SK2609000000005171636209

Piate kolo Mestského bazára sa bude konať 4. a 5. júna 2022 v areáli komunálneho podniku na Bazovej 8. Vyzbierané predmety budú k dispozícii za symbolické ceny.

Na všetkých troch bazároch sa podarilo vyzbierať 38 665,07 eur.

 

Počet ľudí, ktorí sa o Mestský bazár zaujímajú, stúpa. Vidíme to na počte darovaných vecí, ktoré hľadajú nových majiteľov, a aj na počte ľudí, ktorí na bazár prídu a za symbolický príspevok si odnesú predmety, ktoré im budú ďalej slúžiť. Táto dôvera na oboch stranách nás veľmi teší. Sme veľmi radi, že sa tento systém predchádzania vzniku odpadu u obyvateľov a obyvateliek Bratislavy ujal,“ uviedla Ivana Maleš z oddelenia životného prostredia magistrátu hlavného mesta.

Štvrtý Mestský bazár bol úzko spätý aj s pomocou ženám a deťom utekajúcim pred vojnou na Ukrajine. Medzi darovanými vecami boli najmä praktické predmety, ako napríklad kočíky, autosedačky, kufre, batohy, školské tašky, nábytok, kuchynské náradie alebo veci pre deti ako spoločenské hry, lego, bicykle či kolobežky.

ZOZNAM_Čo_môžem_darovať_na_Mestský_bazár

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.