Devínska Nová Ves
Váš nákup môžete dokončiť na tomto mieste. Doručenie kuriérom za 2,99 € do 10 dní.
Výprázdniť košík

Volkswagen Slovakia prijme v krátkom čase 400 nových zamestnancov

Volkswagen Slovakia prijme v krátkom čase 400 nových zamestnancov
Pracovníkov hľadá do výrobnej oblasti pre montáž vozidiel v bratislavskom závode.

Potrebu prijať nových zamestnancov so sebou priniesol nárast dopytu na svetových trhoch v kontexte s mimoriadne náročnou situáciou v súvislosti s epidémiou koronavírusu.

„Ako výrobca vozidiel aktuálne čelíme mimoriadne náročným podmienkam. Na jednej strane nás teší oživenie dopytu na svetových trhoch, na druhej strane nám však nesmierne sťažuje situáciu vo výrobe nestály dodávateľský reťazec, ktorý je zasiahnutý globálnym nedostatkom a výpadkami polovodičov,“ konkretizoval Sebastian Krapoth, člen predstavenstva pre personálnu oblasť vo Volkswagen Slovakia. Ako dodal: „Aby sme dokázali splniť naše záväzky a dodať našim zákazníkom objednané vozidlá v tej najvyššej kvalite a čo najkratšom možnom čase aj napriek extrémne náročnej globálnej situácii, prijmeme do montáže vozidiel v najbližšej dobe ďalšie približne štyri stovky zamestnancov.“

V súvislosti s priamymi i nepriamymi dôsledkami epidémie koronavírusu riadi spoločnosť Volkswagen Slovakia výrobu vozidiel v čo najväčšej možnej miere flexibilne s ohľadom na efektivitu a produktivitu, aby si aj v náročných časoch dokázala zachovať konkurencieschopnosť a stabilné pracovné prostredie a podmienky pre tisícky zamestnancov. Aktuálny vývoj personálnej situácie vo Volkswagen Slovakia potvrdzuje pozíciu podniku ako stabilného a spoľahlivého zamestnávateľa. Vyše 40 % zamestnancov pracuje vo Volkswagen Slovakia viac ako 10 rokov.

Bratislavský závod bude prijímať výrobných zamestnancov do montáže vozidiel v rámci všetkých segmentov, a to v závislosti od vývoja situácie. Hrubá mesačná mzda výrobného pracovníka v montáži vozidiel sa začína od 1 100 eur. Obsahuje základnú zložku mzdy 981 eur, príplatok za zmennosť, osobné a skupinové hodnotenie. K 1. 9. 2021 spoločnosť garantuje zvyšovanie platov o 4,5 %. Zamestnancom je určená aj široká ponuka firemných benefitov a finančných príspevkov vrátane 13. a 14. platu a odmeny za hospodársky výsledok.

Zdroj: Volkswagen Slovakia