Devínska Nová Ves
Váš nákup môžete dokončiť na tomto mieste. Doručenie kuriérom za 2,99 € do 10 dní.
Výprázdniť košík

Múzeum starej devínskej

Vzniklo v rámci komplexnej revitalizácie historickej časti obce zrekonštruovaním schátranej budovy bývalej pekárne a hostinca Furmanka. Je v tesnej blízkosti Múzea kultúry Chorvátov na Slovensku na Istrijskej ulici.

Múzeu na južnej strane dominuje z diaľky viditeľný biely štít s trojuholníkovým oknom, v ktorom sa vyníma silueta erbu obce - biela holubica na kríži. Pod ním je grafické znázornenie mapy obce z roku 1880.

Objekt sa nachádza v tesnej blízkosti Slovenského národného múzea–Múzea kultúry Chorvátov na Slovensku.

Vo vnútorných priestoroch je výstavná sieň i dobová izba s ukážkou pôvodného zariadenia. 

Múzeum pre návštevníkov ponúka stálu expozíciu Dejiny a kultúra Chorvátov v Devínskej Novej Vsi, ktorá odráža niekdajší život v tejto obci, s dôrazom na 19. a 20. storočie.

Je rozdelená do tematických blokov: história, odievanie, duchovný život a cirkev, regrúti, práca a remeslá.Väčšiu časť expozície tvoria zbierkové predmety SNM-MKCHS, pochádzajúce z Devínskej Novej Vsi. Iné sú zapožičané od miestnych obyvateľov, mestskej časti a farnosti v Devínskej Novej Vsi.

Obnovená budova je prístupná verejnosti od 20. júna 2015 ako Múzeum starej Devínskej, ktoré prevádzkuje Múzeum kultúry Chorvátov na Slovensku.

 

Facebook

Odber noviniek

Zostaňte v obraze - prihláste sa k odberu newslettera a buďte informovaný o aktuálnych novinkách raz za týždeň mailom.