Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zber komunálnych odpadov z domácností

Počet videní: 809
2 min. čítania
Zber komunálnych odpadov z domácností

Istrisjká ulica, 7.10. 2023 od 8.00 do 10.00

V našej mestskej časti prebehne zber komunálnych odpadov z domácností s obsahom škodlivých látok. Fyzické osoby – nepodnikatelia môžu odovzdať odpad, ktorý má povahu odpadu z domácností a je identifikovateľný.

  • Kedy: 7.10. 2023 od 8.00 do 10.00
  • Kde: Istrisjká ulica, parkovisko pred bývalou poštou

Čo sa bude zbierať?

  • Rozpúšťadlá, chemikálie, oleje, pesticídy, fotochemické látky, detergenty, farby, lepidlá – všetky tieto tekuté látky – musia byť uzavreté v pevných a nepoškodených  obaloch, z ktorých sa látky neuvoľňujú. Maximálne množstvo takto odovzdávaného odpadu je 5 kg/osoba.
  • Obaly obsahujúce zvyšky nebezpečných látok, alebo sú kontaminované nebezpečnými látkami budú odoberané ako obaly len z minimálnym zvyškom kontaminantu.
  • Batérie sa odoberajú len olovené (autobatérie ) , nikel-kadmiové-NiCd, alkalické-Zn, nikelmetalhydridové NiMH. (Neodoberajú sa batérie, ktoré sú na báze lítia : Li-o, Li-Pol, Li-ion – el. náradia,  mobily, notebooky, bicykle, kolobežky, gombíkové, el.cigarety a pod.)

Elektroodpad ako napríklad žiarivky ( v nepoškodenom stave ) a iný odpad obsahujúci ortuť ( v nepoškodenom stave ) , vyradené zariadenia obsahujúce chlórfluorované uhľovodíky (chladničky, mrazničky a pod.), vyradené elektrické a elektronické zariadenia a spotrebiče (počítače, televízory, monitory, žehličky, práčky, mixéry a pod.) len v nedemontovanom stave

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.